دلایل خنک نکردن یخچال و ساید: 15 دلیل سرد نبودن یخچال ساید بای ساید

فوریه, 2024 بدون نظر مقالات

از مشکلات اساسی که مشتریا نبا آن گریبانگر هستند سرد نکردن یخچال فریزر یا ساید بای ساید است. منظور از سرد نبودن یخچال، حالتی است که یخچال کار می کند اما قسمت یخچال سرد نیست و فریزر یخ نمی‌زند. پس سرد نشدن یخچال سایدبای ساید منجر به فاسد شدن زودتر مواد غذایی، فشار کاری زیاد بر روی موتور یخچال، بروز مشکلات دیگر همچون یکسره شدن موتور یخچال و چندین مشکلات جبران ناپذیر دیگر خواهد شد.

16 علت سرد نبودن یخچال ساید بای ساید

15 علت سرد نبودن یخچال ساید بای ساید

 قبل از اینکه به علت سرد نکردن یخچال و راههای رفع عیب بپردازیم باید بدانیم که دمای مناسب برای یخچال و فریزر چقدر می باشد. باید بدانید که بهترین دما برای فریزر ۱۷- تا ۲۰- درجه سانتیگراد است. در ادامه به دلایل سرد نکردن ساید و یخچال می‌پردازیم.

خراب شدن لاستیک دور درب ساید بای ساید و یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب ساید بای ساید و یخچال

یکی از دلایل بسیار مهمی که ممکن است باعث خنک نکردن ساید بای ساید شود، خراب شدن لاستیک دور درب یخچال و فریزر است. لاستیک دور درب باعث می‌شود، تا هوای یخچال و فریزر به بیرون نفوذ نکند، و هوای بیرون وارد یخچال نشود. در صورتی که لاستیک دور درب یخچال و فریزر ساید خراب باشد، ممکن است هوا از بیرون به داخل یخچال و از یخچال به بیرون انتقال پیدا کند، این اتفاق باعث می‌شود تا فضای داخل یخچال و فریزر ساید بای ساید خنک نشود.

همچنین در صورت نیاز از خدمات دیگر دستگاه ساید باید ساید در نمایندگی ماهان سرویس اعم از ساید ال جی، ساید سامسونگ، ساید بوش، ساید جنرال الکتریک، ساید دوو، ساید اسنوا، ساید فریجیدر، ساید وستینگهاوس، ساید بکو، ساید مابه، ساید پروفایل، ساید وایت هاوس و ساید کنوود نیز استفاده کنید.

مشکل در لوله کندانسور یخچال و ساید بای ساید

مشکل در لوله کندانسور

لوله‌های کندانسور ازجمله اصلی‌ترین بخش‌های انتقال برودت هستند. اگر موتور کار کند و کندانسور گرم باشد این نشان می‌دهد که یخچال شما سالم است اما اگر لوله‌ها انتقال حرارت را به‌درستی انجام ندهند. معمولاً این مشکل به وجود می‌آید. مدار کندانسور نیز می‌تواند سبب خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک شود.

بیشتر بدانید:  علت خرابی گیربکس لباسشویی و نحوه تشخیص آن در برندهای مختلف

خرابی فن کندانسور یخچال ساید بای ساید

خرابی فن کندانسور یخچال ساید بای ساید

فن کندانسور که در نزدیکی کمپرسور یخچال ساید بای ساید قرار دارد، ممکن است در صورت خراب شدن؛ باعث خنک نکردن ساید بای ساید شود. در صورت لزوم برای خرید فن یخچال کندانسور، کمپرسور و فن پشت سامسونگ با ماهان سرویس تماس بگیرید.

خرابی دمپر هوای یخچال

ایراد در دمپر هوای یخچال

دمپر هوای یخچال را به شبکه کولر می‌رساند. منطقی است که اگر این قطعه ازکارافتاده باشد در تمامی مدل‌ها و بخصوص محصولات شرکت جنرال الکتریک این مشکل رخ می‌دهد. اگر درجه دمپر یخچال شما خیلی بالا است آن را روی کم‌ترین حالت بگذارید و سعی کنید جلوی دمپر را خالی کنید. بخصوص اگر چیدمان درون یخچال موجب ایجاد سد شده و یا این‌که حجم مواد غذایی زیاد است، حتماً آن‌ها را کم و به یک یخچال دیگر منتقل کنید.

خراب بودن فن کمپرسور ساید یخچال فریزر

خراب بودن فن کمپرسور

فن کمپرسور در پشت یخچال و کنار موتور تعبیه شده است. کار فن کمپرسور یخچال خنک کردن موتور است. اگر این فن خراب شود؛ کمپرسور داغ شده و در نهایت یخچال شما سرمای خود را از دست می‌دهد.

نمایندگی ماهان سرویس می‌تواند در صورت لزوم خدمات دستگاه‌های دیگر مانند یخچال در همه برندها اعم از یخچال ال جی، یخچال سامسونگ، یخچال بوش، یخچال جنرال الکتریک، یخچال دوو، یخچال اسنوا، یخچال فریجیدر، یخچال وستینگهاوس، یخچال بکو، یخچال مابه، یخچال پروفایل، یخچال وایت هاوس و یخچال کنوود نیز ارائه دهد.

گرفتگی مسیر فاضلاب (درین)

  • با یک لوله نازک، سوراخ تخلیه را باز کنید.
  • چندبار لوله را در سوراخ فشار دهید.
  • پشت بند آن آب جوش بریزید.

 خرابی ترموستات یخچال ساید 

خرابی ترموستات و خنک نکردن یخچال و ساید 

اگر ترموستات یا سنسور محیطی دستگاه شما خراب باشد به کمپرسور فرمان شروع به کار را نمیدهد و در نتیجه یخچال سرد نمی‌کند.

تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر ساید بای ساید

بسیاری از افراد بر این باور هستند که خنک نکردن ساید بای ساید به دلیل خراب شدن قطعات این دستگاه اتفاق می‌افتد. تجربیات و نتایج به دست آمده، نشان می‌دهد که علاوه بر خراب شدن قطعات، تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر ساید بای ساید باعث خنک نشدن فضای داخل آن می‌شود.

بیشتر بدانید:  دلایل و علت داغ شدن بدنه یخچال: صفر تا صد

خرابی در رشته کمپرسور

خراب بودن فن کمپرسور نیز یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک می‌باشد. در این صورت ممکن است فن آسیب‌دیده باشد و یا این‌که اتصال آن به اهرم آرمیچر با مشکل باشد. اگر فن آسیب ببیند درنتیجه آن سرما تولید می‌شود اما آن‌طور که بایدوشاید به گردش درنمی‌آید و پس احتمالاً داخل یخچال نیز هوای گرم داشته باشد. کمپرسور یخچال گاز را به مایع تبدیل کرده و سپس آن را با پمپاژ به سمت اپراتور به مسیر داخلی و کابین هدایت می‌کند. درنتیجه اتفاقی که رخ می‌دهد این است که یخچال می‌تواند فضای داخلی را خنک کند. در صورت بروز هرگونه مشکل در عملکرد یخچال و گرم‌شدن فضای داخلی آن پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به رشته کمپرسور نیز بیندازید.

نداشتن گاز

درنهایت آخرین علتی که به آن اشاره خواهیم عدم وجود گاز خنک‌کننده یا همان گاز امبرد است. اگر گاز یخچال شما کم باشد باعث می‌شود که برودت آن دچار مشکل شده به‌مرورزمان حتی سوختن کمپرسور را نیز شامل می‌شود. بهتر است نسبت به این مورد حساس باشید. بخصوص اگر برای مدت‌زمان طولانی درب یخچال شما بازمانده است احتمالاً گاز آن خالی‌شده؛ اگر پس‌ازاین اتفاق یخچال شما نمی‌تواند خنک کند پس بهتر است گاز آن را چک کنید. در این حالت از یخچال استفاده نکنید و آن را از برق بکشید.

پایین آمدن حجم گاز یخچال و فریزر ساید بای ساید

پایین آمدن حجم گاز یخچال و فریزر ساید بای ساید

کم شدن گاز یخچال فریزر از دیگر دلایل خنک نکردن ساید بای ساید است، در بسیاری از موارد وجود نشتی در برخی از اجزای یخچال ساید بای ساید، باعث شده است تا گاز به سمت بیرون نفوذ کند، و حجم گاز درون یخچال کم شود؛ و این موضوع باعث می‌شود تا سرمای مورد نیاز برای مواد غذایی تأمین نشود.

نگهداری یخچال فریزر ساید بای ساید در مکان نامناسب

از جمله دلایل دیگری که ممکن است باعث خنک نکردن ساید بای ساید شود، قرار دادن یخچال در مکانی اشتباه است. این مسئله به دلیل سهل انگاری بسیاری از مصرف کنندگان، اتفاق می‌افتد.

بیشتر بدانید:  عیب یابی و رفع مشکل فیلتر درایر یخچال

معیوب بودن یا آسیب دیدن کمپرسور یخچال و فریزر ساید بای ساید

معیوب بودن یا آسیب دیدن کمپرسور یخچال و فریزر ساید بای ساید

کمپرسور یکی از قطعات بسیار مهم یخچال فریزر است. دلایل متعددی هستند که باعث می‌شود، کمپرسور یخچال آسیب ببیند و عملکرد نادرستی داشته باشد؛ دلایل اصلی خراب شدن کمپرسور یخچال ساید بای ساید عبارتند از:

  • گرم شدن بیش از حد کمپرسور یخچال
  • ورود آلودگی و گرد و غبار به داخل کمپرسور
  • خراب شدن فن کمپرسور
  • فرسودگی کمپرسور

عدم دیفراست (یخ‌زدایی)

  • سنسور دیفراست، ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و برد الکترونیکی بررسی شود.
  • اگر به جای برد تایمر دارد، چک شود.

باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال و فریزر ساید

باز و بسته کردن بیش از حد این وسیله خانگی باعث می‌شود، تا هوای بیرون به داخل یخچال وارد شود و هوای خنک یخچال به بیرون منتقل شود.

باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال و فریزر ساید

سوالات متداول

در این قسمت سوالات پرتکرار شما کاربران عزیز را بررسی خواهیم کرد.

آیا خنک نکردن یخچال ساید بای ساید به دلیل مشکلات فنی اتفاق می‌افتد؟

لزوما خیر، موارد مختلف مانند مکان اشتباه، استفاده بیش از حد از یخچال، تنظیم دمای نادرست، چیدمان غیراصولی و… نیز باعث خنک نکردن ساید بای ساید می‌شوند

قیمت تعمیر سرد نکردن سخال و ساید بای ساید چقدر است؟

برای دریافت قیمت نهایی با مشاوران سایت ماهان برتر تماس بگیرید.

همچنین در صورت نیاز از خدمات دیگر دستگاه‌های نمایندگی ماهان سرویس اعم از لباسشویی ال جی، لباسشویی سامسونگ، لباسشویی بوش، لباسشویی جنرال الکتریک، لباسشویی دوو، لباسشویی اسنوا، لباسشویی فریجیدر، لباسشویی وستینگهاوس، لباسشویی بکو، لباسشویی مابه، لباسشویی پروفایل، لباسشویی وایت هاوس و لباسشویی کنوود نیز می‌توانید استفاده نمایید.

سخن آخر

سعی کردیم در این مقاله علت سرد نکردن یخچال و یخ نزدن فریزر و رفع عیب آن را کاملا توضیح دهیم. توجه داشته باشید که یخچال فریزر دستگاه پیچیده ای است و عیب یابی و تعمیر آن دشوار, بنابراین اگر پس از مطالعه این مقاله موفق به رفع عیب نشدید حتما با متخصص تعمیرات یخچال فریزر ماهان برتر تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *