نحوه شستسن لباس در لباسشویی در انواع مختلف

فوریه, 2024 بدون نظر مقالات

همانطور که می‌دانید امروزه لباس‌های زیادی با جنس پارچه مختلف تولید می‌شوند که طرز شستشوی آن‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و در صورتی که آن‌ها را درست و اصولی نشویید، ممکن است که آسیب ببینند و از کیفیت آن‌ها کاسته شوند. در همین راستا، یکی از مسائلی که معمولا خانواده ها با آن در زمان شستن لباس ها درگیر هستند، نحوه شستشو انواع لباس در لباسشویی است. لباس‌ها دارای جنس‌های مختلفی هستند که به روش های مختلفی شسته می شوند. در این مطلب در مورد آموزش شستن لباس با ماشین لباسشویی برای شما توضیح داده است و شیوه تفکیک سازی آنها را به طور کامل به شما آموزش خواهد داد.

 آموزش شستن لباس با ماشین لباسشویی

یکی از مسائلی که معمولا در زمان شستن لباس ها با آن درگیر هستیم، نحوه شستن انواع لباس در لباسشویی می باشد. ما معمولا در مورد هر لباس و جنس پارچه آن اطلاعات کامل و دقیقی نداریم. برای انجام این کار به صورت صحیح باید از نکات شستن لباس در لباسشویی اطلاع داشته باشید که در این بخش به صورت خلاصه ذکر کرده‌ایم.

شستن لباس نوزاد در ماشین لباسشویی
 • لباس های نوزاد را با سایر لباسها شستشو ندهید.
 • لباس های نوزاد را با صابون قلیایی بشویید.
 • به هیچ وجه از پودر رختشویی و مایع لباسشویی برای لباس نوزاد استفاده نکنید.
 • لباس ها را هنگام شستشو چنگ نزنید.
   • با استفاده از آب سرد لباس را آبکشی نمایید.
شستشو آستین و یقه لباس در لباسشویی
 • با استفاده از برس و صابون گلیسیرین یقه و آستین را شستشو دهید.
 • سپس لباس ها را داخل ماشین لباسشویی بیندازید.
شستشوی ملحفه در ماشین لباسشویی
 • شستشوی ملحفه ها را با لباسشویی انجام دهید.
 • ملحفه ها را یک شب تا صبح در داخل آب صابون قرار دهید.
 • سپس به طور کامل آنها را آبکشی و خشک کنید.
شستن پرده های توری در ماشین لباسشویی
 • مقداری نمک به آب شستشوی پرده ها اضافه کنید.
 • پرده ها را باید با استفاده از آب سرد بشویید.
 • شما می توانید از مایع سفیدکننده برای باز شدن رنگ پرده ها استفاده کنید.
 • در آخر پرده ها را با پودر لباسشویی شسته و آبکشی کنید.
شستشو پارچه حریر در لباسشویی
 • به هنگام شستن پارچه حریر، کمی سرکه و الکل به آن اضافه کنید.
 • این کار باعث از بین نرفتن درخشندگی پارچه حریر می شود.
شستشو پوشاک چرمی در لباسشویی
 • ابتدا مقدار پودر رختشویی را در آب سرد حل کنید.
 • لباس های چرمی را هنگام شستشو چنگ نزنید.
 • از وایتکس برای شستشوی این لباس ها استفاده نکنید.
شستن البسه پنبه ای و کتانی در ماشین لباسشویی
 • برای شستشوی پارچه کتان از وایتکس استفاده نکنید.
 • پیش از انداختن لباس ها در لباسشویی آنها را لکه زدایی کنید.
 • برای لباس های پنبه ای و کتان سفید رنگ از ماده رنگ‌ بر استفاده کنید.
 • لازم است از آب با درجه گرمای ولرم استفاده نمایید.
 شستشو لباس های نخی در لباسشویی
 • از مواد شوینده اسیدی برای شستشوی لباس های نخی استفاده نکنید.
 • رنگ های مختلف لباس ها را به هنگام شستشو جدا کنید.
 • لازم است دمای آب در زمان شستشو حداکثر 60 درجه باشد.
شستشو لباس های نایلونی، پلی استر در لباسشویی
 • لباس های نایلونی و پلی استر با آب سرد آبکشی می شوند.
 • از ماده رنگ‌ بر و یا آب اکسیژنه برای شستشوی این لباس ها استفاده نکنید.
 • رنگ های مختلف لباس ها را از یکدیگر جدا نمایید.
بیشتر بدانید:  دلایل تاب داشتن دیگ لباسشویی و نحوه رفع تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

 آموزش شستن لباس با ماشین لباسشویی

علائم روی ماشین لباسشویی به چه معناست؟

فارغ از اینکه ماشین لباسشویی شما متعلق به چه برندی است، چند اهرم یا دکمه را در صفحه کنترلگر همه دستگاه ها مشاهده می‌کنید:

 • بزرگ ترین پیچ تنظیم یا صفحه عقربه داری که روی دستگاه شماست، تنظیم کننده نوع شستشوی لباس است. پارچه‌های پنبه‌ای، رنگی، لباس های ورزشی، پرده‌ها و … همگی به یک شیوه شسته نمی‌شوند. بنابراین با آگاهی از جنس لباس‌های خود می‌بایست ماشین لباسشویی را در مناسب ترین حالت تنظیم کنید.
 • پیچ دیگر، مربوط به تنظیم دما است. معمولا ماشین های لباسشویی در دمایی بین ۳۰ تا ۹۰ درجه تنظیم می‌شوند. برای انتخاب دمای مناسب برای ماشین لباسشویی اولا باید در نظر بگیرید که جنس لباس‌ها از چه نوعی است. برخی از لباس‌ها ممکن است پس از شستشو با آب داغ به شدت آسیب ببینند. از طرفی بسیاری از شوینده‌ها نیز در آب خیلی سرد عملکرد مناسبی نخواهند داشت. بنابراین با اطمینان از نوع لباس و شوینده‌ای که انتخاب می‌کنید، دستگاه را روی یک دمای مناسب تنظیم کنید.
 • در برخی از ماشین‌های لباسشویی ممکن است که امکان کنترل چرخه‌ی شستشو، شدت چرخش و تنظیمات خشک‌کن وجود نداشته باشد. اما اگر این امکانات در دستگاه شما تعبیه شده، حتما از آن استفاده کنید.

همچنین در صورت نیاز از خدمات دیگر دستگاه‌های نمایندگی ماهان سرویس اعم از لباسشویی ال جی، لباسشویی سامسونگ، لباسشویی بوش، لباسشویی جنرال الکتریک، لباسشویی دوو، لباسشویی اسنوا، لباسشویی فریجیدر، لباسشویی وستینگهاوس، لباسشویی بکو، لباسشویی مابه، لباسشویی پروفایل، لباسشویی وایت هاوس و لباسشویی کنوود نیز می‌توانید استفاده نمایید. یخچال ساید برقی فن

بیشتر بدانید:  دلایل و علت داغ شدن بدنه یخچال: صفر تا صد

چند نکته کاربردی برای شستشوی انواع لباس

 1. به نکاتی که بر روی اتیکت‌های لباسی که خریداری می‌کنید وجود دارند ، دقت بفرمایید ،
 2. به دمای که ماشین لباس شویی برای شستن لباس‌ها به شما می‌دهد دقت بفرمایید و در همان درجه قرار دهید ، درجه‌ی شستن لباس‌ها را خیلی بالا ندهید و هم چنین مدت زمانی طولانی را برای شستن لباس ندهید زیرا فقط بافت لباس‌هایتان سریع از بین می‌رود .
 3. لباس‌های با رنگ‌های تیره و روشن را با هم در ماشین لباس شویی نیندازید و‌یا ‌اینکه با هم در‌ یک تشت خیس نکنید .
 4. لباس‌های را که می‌خواهید برای اولین بار بشویید را نیز از بقیه لباس‌ها جدا گذاشته و جداگانه آنها را بشویید .
 5. حتما قبل از‌ اینکه لباس‌ها را در داخل ماشین لباس شویی قرار دهید، جیب‌ها‌ی لباس‌ها را نگاه کنید و مطمئن شوید که جیب‌های همه لباس‌ها خالی هستند .
 6. به حجمی که ماشین لباسشوییتان دارد دقت بفرمایید و بیشتر از مقداری که قدرت آن را دارد لباس به داخل ماشین نریزید .
  زیرا ماشین لباسشوییتان سنگین شده و قادر نخواهد بود که همه‌ی لباس‌ها را با قدرت بشویید و همین طور باعث می‌شود که لباس‌هایتان چروک شود و مجبور شوید، زمان زیادی را به اتو کردن لباس‌ها بپردازید.
 7. لباس‌های که جنس‌های مختلفی نیز دارند را هم باید جدا کنید و جدا جدا در داخل ماشین لباس شویی قرار دهید برای مثال : پلیور و‌یا تی شرت را باید جدا از هم شست تا بافت لباس‌ها دیرتر از بین برود ، زیرا‌ یکی جنس تقریبا ظریف دارد اما پلیور دارای جنسی ضمخت تر می‌باشد پس مدت زمان شست و شوی آنها و هم چنین مدت زمان خشک شدن شان نیز متفاوت است .
 8.  برای‌ اینکه مطمئن شوید که لباس‌تان رنگ می‌دهد‌یا نه ، ما به شما‌ یک راه حل ارایه می‌دهیم: لباسی را که برای اولین بار می‌خواهید بشویید و‌ یا‌ اینکه نمی دانید‌ آیا‌ این لباس رنگ می دهد‌ یا نه ؟ بهتر است ‌این لباس را بین دو پارچه‌ی سفید قرار دهید و بعد آنها را در آب بیندازید و ببینید که‌ آیا‌ این لباس به پارچه‌های سفید رنگ می دهد‌ یا نه ! با‌ این تست به راحتی می‌توانید بفهمید که‌ایا لباس شما رنگ می‌دهد‌یا نه ؟؟
 9. برای ‌اینکه از لباس زیر خود مواظبت کنید و مدت دوام آن را استحکام ببخشید توصیه می‌شود، که لباس زیرتان را خودتان بشویید و تا جایی که ممکن است لباس زیرتان را با سایر لباس‌ها به داخل ماشین نیندازید، زیرا از لحاظ بهداشتی مشکل دارد. اگر لباستان را با دست می‌خواهید بشویید، هیچ گاه پودر لباس شستن را مستقیم بر روی لباس نریزید ، زیرا بافت لباستان را از بین می‌برد و علاوه بر آن لباس خوب تمیز نمی شود. برای‌اینکه لباس را بشویید ، باید پودر را در آب حل کنید و بعد لباس را در آن بیندازید.
بیشتر بدانید:  مهمترین دلایل خرابی یخچال فریزر و ساید بای ساید

نمایندگی ماهان سرویس می‌تواند در صورت لزوم خدمات دستگاه‌های دیگر مانند یخچال در همه برندها اعم از یخچال ال جی، یخچال سامسونگ، یخچال بوش، یخچال جنرال الکتریک، یخچال دوو، یخچال اسنوا، یخچال فریجیدر، یخچال وستینگهاوس، یخچال بکو، یخچال مابه، یخچال پروفایل، یخچال وایت هاوس و یخچال کنوود نیز ارائه دهد. لباس ساید فن برقی

سوالات متداول آموزش شستن لباس با ماشین لباسشویی

اگر حفظ لطافت و تازگی لباس‌ها در نحوه شستن لباس ها برای شما مهم است، از مواد شوینده استفاده کنید.

بهترین روش شستن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟

استفاده از مواد شوینده مناسب مانند مایع و پودر ماشین لباسشویی، استفاده از مواد شوینده به مقدار لازم، بیش از حد پر نکردن ماشین لباسشویی، جدا کردن لباسها بر اساس جنس و رنگ، استفاده از تنظیمات صحیح ماشین لباسشویی.

شستشو انواع لباس در لباسشویی

همچنین در صورت نیاز از خدمات دیگر دستگاه ساید باید ساید در نمایندگی ماهان سرویس اعم از ساید ال جی، ساید سامسونگ، ساید بوش، ساید جنرال الکتریک، ساید دوو، ساید اسنوا، ساید فریجیدر، ساید وستینگهاوس، ساید بکو، ساید مابه، ساید پروفایل، ساید وایت هاوس و ساید کنوود نیز استفاده کنید. لباسشویی یخچال فن برقی

کلام آخر شستشو انواع لباس در لباسشویی

اگر تا به این جای مطلب همراه ما بوده اید، ما به شما نحوه شستشو انواع لباس در لباسشویی را به طور کامل و بر اساس رنگ و جنس پارچه توضیح دادیم. توجه داشته باشید که شما باید با استفاده از نکات گفته شده، لباس های خود را بشویید؛ در غیر این صورت به سلامت پارچه آنها آسیب وارد شده و قطعا از ظاهر اولیه خود خارج می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *