ژوئن, 2024 بدون نظر مقالات

جرقه زدن لباسشویی یکی از مشکلات دردسرسازی است که ممکن است در هر زمانی پیش بیاید. در لباسشویی با ساختاری پیشرفته، موتور ماشین لباسشویی به عنوان قلب عمل کرده و در صورتی که این بخش عملکرد مناسبی داشته باشد، کارکرد درست دستگاه را تضمین می‌کند.

علت جرقه زدن زیر لباسشویی می تواند بسیار متفاوت باشد. به همین خاطر ما تلاش داریم تا کلیه علل و دلایل جرقه زدن زیر لباسشویی را در این مقاله آنها را بررسی کنیم. شما با مطالعه این مقاله با رفع مشکل جرقه زدن زیر لباسشویی را یاد می‌گیرید تا به هنگام مراجعه تعمیرکار به محل شما برای تعمیر دستگاه شما امکان نظارت دقیق داشته باشید.

بررسی 10 علت رایج جرقه زدن ماشین لباسشویی به همراه راه حل آنها

بررسی 10 علت رایج جرقه زدن ماشین لباسشویی به همراه راه حل آنها

یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام کار کردن ماشین لباسشویی با آن مواجه شوید این است که احساس کنید زیر ماشین لباسشویی جرقه می‌زند. این مشکل ممکن است به دلایلی از جمله تجمع گرد و غبار روی موتور، معیوب شدن بلبرینگ و تسمه‌ها، گرمای بیش از حد موتور و … رخ بدهد. در این ادامه علت جرقه زدن ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن بیان می‌شود.

همچنین در صورت نیاز از خدمات دیگر دستگاه‌های نمایندگی ماهان سرویس اعم از لباسشویی ال جی، لباسشویی سامسونگ، لباسشویی بوش، لباسشویی جنرال الکتریک، لباسشویی دوو، لباسشویی اسنوا، لباسشویی فریجیدر، لباسشویی وستینگهاوس، لباسشویی بکو، لباسشویی مابه، لباسشویی پروفایل، لباسشویی وایت هاوس و لباسشویی کنوود نیز می‌توانید استفاده نمایید.

1. پمپاژ نکردن آب و عدم چرخش دیگ لباسشویی

وقتی که آب به درستی نتواند وارد ماشین لباسشویی شود، ممکن است شاهد جرقه زدن ماشین لباسشویی باشید. در صورت بروز چنین مشکلی ممکن است به موتور لباسشویی آسیب وارد شود، بنابراین هر چه سریع‌تر باید برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید. برای رفع این ایراد باید شیر برقی و شیلنگ ورودی آب و میزان فشار آبی که وارد می‌شود را چک کنید. گاهی کم بودن فشار آب ممکن است دلیل بروز چنین مشکلی باشد.

بیشتر بدانید:  علت عرق کردن داخل یخچال + راه حل رفع آن

2. تجمع گردوخاک و آلودگی روی موتور ماشین لباسشویی

موتور اصلی‌ترین و مهم‌ترین قطعه در ماشین لباسشویی است و هرگونه آسیب به موتور موجب اختلال در ماشین لباسشویی می‌شود. اگر موتور ماشین لباسشویی برای مدت‌زمان طولانی تمیز نشود، گردوخاک و آلودگی زیادی روی آن تجمع پیدا می‌کند و همین موضوع موجب جرقه زدن لباسشویی خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل باید اجزای داخلی ماشین لباسشویی از جمله موتور را به روش اصولی تمیز کنید تا تمامی آلودگی‌ها پاک شوند.

3. خرابی بلبرینگ لباسشویی

3. جرقه زدن ماشین لباسشویی به دلیل خرابی بلبرینگ

امکان دارد خرابی بلبرینگ در دیگ لباسشویی یکی از علل جرقه زدن لباسشویی باشد. کاربرد بلبرینگ‌ها در دیگ لباسشویی حرکت صحیح دیگ است. وقتی بلبرینگ دیگ لباسشویی خراب باشد، ممکن است موجب اصطحکاک بیش از اندازه در محوری که بلبرینگ بر روی آن نصب شده است شود. این اصطحکاک می‌تواند موجب ایجاد اختلالات الکتریکی گردد و در نتیجه موجب جرقه زدن شود. برای رفع این مشکل و همچنین جلوگیری از جرقه زدن لباسشویی ناشی از خرابی بلبرینگ، حتما از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید زیرا آنها می‌توانند بلبرینگ‌های دیگ لباسشویی را بررسی کنند و در صورت لزوم تعمیر و یا تعویض بلبرینگ را انجام دهند.

4. مشکل در تسمه لباسشویی

به مرور زمان تسمه‌های ماشین لباسشویی فرسوده می‌شود. بنابراین شما نباید توقع داشته باشید یک تسمه فرسوده مانند روز اول برای شما کار کند. از این رو باید از تعمیرکار بخواهید تسمه‌های ماشین لباسشویی را بررسی کند. در صورتی که خراب شده باشند می‌بایست آن‌ها را تعویض کنید.

نمایندگی ماهان سرویس می‌تواند در صورت لزوم خدمات دستگاه‌های دیگر مانند یخچال در همه برندها اعم از یخچال ال جی، یخچال سامسونگ، یخچال بوش، یخچال جنرال الکتریک، یخچال دوو، یخچال اسنوا، یخچال فریجیدر، یخچال وستینگهاوس، یخچال بکو، یخچال مابه، یخچال پروفایل، یخچال وایت هاوس و یخچال کنوود نیز ارائه دهد.

بیشتر بدانید:  نحوه تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی

5. وارد شدن بار الکتریکی اضافی به لباسشویی

وقتی که بار الکتریکی اضافی وارد ماشین لباسشویی شود، موتور از حالت عادی خارج خواهد شد. این اتفاق هم ممکن است ایجاد جرقه کند و هم می‌تواند باعث سوختن موتور شود.

6. سیم پیچ فرسوده لباسشویی

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد می توان خرابی سیم پیچ ها را یک دلیل جرقه زدن زیر لباسشویی برشمرد. اگر سیم پیچ های قسمت موتور بسیار فرسوده شوند، گرمای بیش از حد ایجاد می شود. این گرما می تواند به راحتی فشار زیادی به موتور وارد کند و موجب نیم سوز شدن یا سوختن آن شود. در نتیجه آن شما با جرقه زدن زیر دستگاه مواجه خواهید شد.

 رعایت نکردن حجم بار مناسب برای دستگاه

7. رعایت نکردن حجم بار مناسب برای دستگاه

ماشین‌های لباسشویی محدودیت خاصی برای حجم بار لباس و الکتریسیته دارند. اگر هر کدام از این دو رعایت نشود و حجم و فشار بیشتری بر روی موتور دستگاه قرار بگیرد، احتمال نیم سوز شدن یا جرقه زدن آن وجود دارد. دلیل این موضوع هم این است که تعادل اجزای داخلی دستگاه به هم خواهد خورد و وزن اضافه‌ای بر روی موتور دستگاه قرار خواهد گرفت.

8. تراز نبودن لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی در محل به‌درستی نصب و راه‌اندازی نشده باشد، حین کار کردن لرزش زیادی خواهد داشت. لرزش زیاد لباسشویی علاوه بر اینکه فشار زیادی به موتور وارد می‌کند، همچنین موجب برخورد قطعات الکتریکی به یکدیگر و ایجاد جرقه می‌شود. اگر دستگاه شما حین کار کردن لرزش زیادی دارد، نسبت به تراز بودن ماشین لباسشویی اقدام کنید تا جرقه نزند.

بیشتر بدانید:  دلایل تاب داشتن دیگ لباسشویی و نحوه رفع تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

در صورت لزوم برای خرید فن یخچال کندانسور، کمپرسور و فن پشت سامسونگ با ماهان سرویس تماس بگیرید.

9. گرم شدن موتور لباسشویی

وقتی موتور لباسشویی مداوم و با سرعت بالا در چرخش است، این امر شاید منجر به ایجاد اصطکاک در بین لباس ها شود و اگر دمای موتور خیلی بالا باشد، این اصطکاک می تواند دلیلی برای ایجاد جرقه زدن باشد. این مسئله ممکن است به علت روشن بودن بیش از اندازه موتور، عیب فن خنک کننده و یا استفاده از برنامه های طولانی زمان شستشو باشد.

10. آب و رطوبت اطراف دستگاه

بودن آب و رطوبت در نزدیک دستگاه لباسشویی می‌تواند عامل جرقه زدن آن باشد. این امر امکان دارد به علت نشتی آب در دستگاه و یا وجود رطوبت زیاد در محیط اطراف دستگاه باشد.

علت جرقه زدن موتور ماشین لباسشویی چیست؟

به طور کلی علت جرقه زدن موتور ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل وارد شدن فشار به موتور ماشین لباسشویی و یا نفوذ آب در این بخش رخ دهد.

گرم شدن موتور لباسشویی

همچنین در صورت نیاز از خدمات دیگر دستگاه ساید باید ساید در نمایندگی ماهان سرویس اعم از ساید ال جی، ساید سامسونگ، ساید بوش، ساید جنرال الکتریک، ساید دوو، ساید اسنوا، ساید فریجیدر، ساید وستینگهاوس، ساید بکو، ساید مابه، ساید پروفایل، ساید وایت هاوس و ساید کنوود نیز استفاده کنید.

سخن آخر در مورد جرقه زدن لباسشویی

در این مقاله دلایلی که می‌تواند در جرقه زدن ماشین لباسشویی دخیل باشد را با هم بررسی کردیم. راه حل از بین بردن این مشکل بررسی قطعات دستگاه و عیب یابی ماشین لباسشویی توسط تعمیرکار متخصص است. برای رفع این مشکل توصیه می‌شود حتما از یک مرکز خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی مانند ماهان برتر کمک بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *